Szczypiorniści na stulecie odzyskania niepodległości

Z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę 10 października 2018 r. w naszej szkole odbył się turniej piłki ręcznej. Wzięło w nim udział ponad 40 uczniów naszej szkoły.

Skąd ten pomysł? Narodziny piłki ręcznej nierozerwalnie wiążą się z naszą historią. W 1917 roku polscy oficerowie I i III brygady Legionów Polskich internowani po kryzysie przysięgowym zaczęli grać w obozie w piłkę ręczną. Od nazwy miejscowości – Szczypiorna, w której byli oni przetrzymywani, wzięła się potoczna nazwa tej dyscypliny sportu.

Z okazji obchodów w gablotach przy salach gimnastycznych przygotowana została prezentacja największych osiągnięć sportowych w 100-letniej historii niepodległej Polski. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z wystawą.