Konkurs recytatorski - „Wolności oddać nie umiem”

W tym roku nasz konkurs recytatorski dla uczniów warszawskich techników wpisaliśmy w cykl obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i zatytułowaliśmy fragmentem piosenki Chłopców z Placu Broni „Wolności oddać nie umiem”. Miał się odbyć 12 listopada, tuż po rocznicy historycznego dnia, niestety pokrzyżowała nam plany uchwała sejmu o uczynieniu tego dnia wolnym od pracy i odbył się tydzień później - 19 listopada. Recytowane wiersze były poświęcone miłości do ojczyzny, wolności i demokracji, a recytacje oceniało jury w składzie: Agnieszka Ouarghi, Anna Ulkowska-Skiepko, Maria Januszewska.

Laureatką pierwszego miejsca została uczennica pani Ewy Trojańczyk Natalia Sępkowska z Technikum Ekonomicznego nr 5. Recytowała „Ojczyznę Szopena” Stanisława Balińskiego. Drugie miejsce zajął uczeń pani Anny Ulkowskiej-Skiepko z naszego technikum Daniel Głowacki za recytację wiersza „11 listopada” Jana Lechonia, a trzecie Izabela Komorek z Technikum Architektoniczno-Budowlanego, uczennica pani Iwony Urszuli Januszewskiej za recytację wiersza Jonasza Kofty „W moim domu”. Uczniowie otrzymali bony do Empiku ufundowane przez Panią Dyrektor.

Jury wyróżniło także recytacje: Natalii Kilian z Technikum Ekonomicznego nr 8, uczennicy pani Joanny Widawskiej (Kazimierz Wierzyński „Ojczyzna chochołów”); Jeremiasza Rudzińskiego z Technikum Księgarskiego im. Stefana Żeromskiego, ucznia pani Teresy Szmigielskiej (Grzegorz Ciechowski „Nie pytaj o Polskę”); Mateusza Błachnia-Gumularza z Technikum Architektoniczno-Budowlanego, ucznia pani Barbary Józefiak (Wisława Szymborska „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”); Daniela Nowaka z Technikum Ekonomicznego nr 5, ucznia pani Ewy Trojańczyk (Jan Lechoń „Rejtan”) oraz Franciszka Rudnika ucznia pani Ulkowskiej-Skiepko z naszego technikum ( Adam Mickiewicz „Reduta Ordona”). Wyróżnieni uczniowie otrzymali zbiory wierszy polskich poetów.

Gratulujemy laureatom i serdecznie dziękujemy wszystkim recytatorom i ich opiekunom za trud włożony w przygotowania. Zapraszamy za rok na X edycję naszego konkursu!!!

Koordynator konkursu

Urszula Murawska