Elektronicy na ENERGETICS

14 listopada 2018 r. został zorganizowany wyjazd do Lublina na XI edycję Targów Energetycznych ENERGETICS. Wzięli w nim udział uczniowie klas: 2A, 3A oraz 3B pod opieką p. Z. Salamonik,p. I. Kubickiej-Zaczkowskiej oraz p. K. Dębowskiego, p. M. Kozłowskiego i p. P. Sapuna.

Lubelskie Targi Energetyczne ENERGETICS odbywały się w tym roku w dniach 13-15 listopada, główny partner to PGE Dystrybucja S. A., natomiast patronem branżowym Targów był Lubelski Węgiel „Bogdanka”.

Głównym celem wycieczki było poznanie nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego. ENERGETICS to również liczne konferencje, prelekcje i szkolenia, na których poruszane są tematy aktualne i ważne dla branży. Uczniowie brali udział w szkoleniu pt.: „Elektromobilność – dzisiaj i jutro”, gdzie zaproszeni eksperci opowiadali o pojazdach, infrastrukturze ładowania, technologiach wodorowych w pojazdach elektrycznych, a także wyzwaniach pojawiających się w tych obszarach. Elektromobilność to światowy trend, który obecnie dotyczy nie tylko kwestii technicznych, eksploatacyjnych i infrastrukturalnych, ale także zganień o charakterze gospodarczym, społecznym czy środowiskowym.