W 34. rocznicę męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

19 października w dniu 34. rocznicy męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki w kościele pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu jak co roku została odprawiona Msza św. upamiętniająca niezłomnego w walce o wolność kapłana, kapelana Solidarności. W tym roku obchody rocznicy męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki w stulecie odzyskania niepodległości zostały objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W uroczystej Mszy św. wzięli udział członkowie rodziny księdza Jerzego Popiełuszki, przedstawiciele rządu, Solidarności, służb mundurowych, środowisk samorządowych, przyjaciele księdza Jerzego i rzesza wiernych. Wśród licznych pocztów znalazł się również poczet sztandarowy naszej szkoły – Technikum Elektronicznego nr 3 im. Żołnierzy Armii Krajowej „Żywiciel”.

Warto dodać, że do 27 listopada w każdy wtorek o godzinie 18:00 w Domu Amicus przy ul. Kard. St. Hozjusza 2 na terenie Parafii Świętego Stanisława Kostki odbywają się „Fakultety z Wolności” - cykl spotkań z wybitnymi historykami, biografami ks. Jerzego Popiełuszki oraz świadkami jego życia. Spotkania są przeznaczone dla osób młodych w wieku od 17 do 30 roku życia. Ich celem jest zrozumienie pojęcia wolności, o którą walczył ks. Jerzy Popiełuszko. Wolności, która buduje, daje godność i czyni świat lepszym.

Więcej informacji na stronie parafii Świętego Stanisława Kostki:

popieluszko.net.pl