Ślubowanie uczniów klas pierwszych

12 października, w dniu, w którym w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Przed południem uczniowie ze swoimi wychowawcami odwiedzili żoliborskie miejsca pamięci związane z walkami o wolność podczas powstania warszawskiego. Obowiązkowo wszyscy stanęli przed kamieniem Żołnierzy „Żywiciela” znajdującym się w parku również noszącym to zaszczytne imię.

W miniony piątek w poczet uczniów naszej szkoły oficjalnie zostało włączonych blisko 240 pierwszoklasistów. W obecności naszych Patronów – Żołnierzy Armii Krajowej „Żywiciel” oraz swoich wychowawców, nauczycieli i dyrekcji wszyscy złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, po którym donośnie zabrzmiał Marsz Żoliborza. Następnie można było się wsłuchać w przygotowaną przez uczniów klasy 3e poetycką refleksję poświęconą wartości, jaką jest wolność.