Młodzieżowa Akademia Biznesu i Przedsiębiorczości

Uczniowie z naszej szkoły biorą udział w innowacyjnym projekcie edukacji finansowej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów oraz Fundacji GPW, którego celem jest poszerzenie wiedzy i świadomości ekonomicznej w zakresie zarządzania budżetem, działalności instytucji finansowych, bankowości, mechanizmów zachowań podmiotów gospodarczych, niebezpieczeństwa związanego z zadłużeniem (spirala zadłużenia), budowania postaw odpowiedzialnych, działania sektora finansowego oraz kształtowanie umiejętności umożliwiających efektywne zarządzanie finansami osobistymi.

Pierwsze zajęcia poświęcone metodyce Design Thinking oraz myśleniu z punktu widzenia odbiorcy rozwijanych projektów, identyfikowaniu i zaspakajaniu ich potrzeb oraz ćwiczeniu szybkości w tworzeniu nowych wersji produktu lub usługi – już za nami.