Bartek Niemiec Finalistą OOWEE w kategorii elektronika

Uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych Bartosz Niemiec uzyskał tytuł finalisty XLI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w grupie tematycznej: elektronika.

Finał Olimpiady odbył się w dniach 22-23.03.2018 w Zespole Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim.

Olimpiada ta jest zarejestrowana przez MEN i znajduje się w wykazie turniejów i olimpiad zawodowych.

Laureaci i finaliści Olimpiady są przyjmowani na odpowiednie kierunki pierwszego roku studiów polskich Uczelni Technicznych z pominięciem warunków rekrutacji, oraz zwolnieni z etapu pisemnego Egzaminu Zawodowego. Organizatorem Olimpiady jest Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie, a Komitet Główny znajduje się na Wydziale Elektrotechniki Automatyki, Informatyki i Elektroniki tejże Uczelni.

Olimpiada jest rozgrywana w sześciu grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej, informatycznej, teleinformatycznej, mechatronicznej i elektroniki medycznej. Uczestniczą w niej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Polski, a także z Ukrainy, Czech, Słowacji i Niemiec.

Serdecznie gratulujemy Bartkowi sukcesu!