2.01.2018

Warsztaty w Łazienkach Królewskich

W dniu 15 grudnia klasa 4C, pod opieką pani Marzeny Suskiej i pani Małgorzaty Jankowskiej, wzięła udział w warsztatach zorganizowanych w najpiękniejszych miejscach Łazienkach Królewskich. Pod kierunkiem Pań przewodniczek uczniowie obejrzeli Galerię Rzeźby, Teatr Królewski oraz formiernię - XVIII-wieczną pracownię artystyczną, w której wykonywano odlewy gipsowe antycznych i współczesnych rzeźb.

W formierni, położonej w starej Oranżerii, uczniowie poznali historyczne techniki rzeźbiarskie i odlewnicze, zobaczyli narzędzia formierskie i samodzielnie wykonali własne kopie wybranego motywu rzeźbiarskiego lub ornamentu. Sala warsztatowa, z dużym i wygodnym stołem do pracy, materiały i pomoce edukacyjne oraz uśmiechnięta pani przewodniczka tworzą niezwykła strefę edukacyjną, pozwalają poczuć się jak w artystycznym warsztacie i zrozumieć królewską ideę kształcenia przyszłych twórców.

Małgorzata Jankowska