20.12.2017

Podsumowanie projektów XII edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych w ZSEiL

W 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych realizowali dwa projekty WIE: „Zajączek w 3D” oraz „Matematyka dla technika”.
13 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie obu projektów.

Głównym celem projektu „Zajączek w 3D” było skonstruowanie przez uczniów klasy elektronicznej drukarki 3D. Uczniowie wraz z opiekunem panem Mateuszem Kozłowskim chcieli pokazać, że dzięki wzajemnej współpracy nad ciekawą wizją można stworzyć interesujące, użyteczne i dobrej jakości urządzenia. Projekt okazał się ogromnym sukcesem a powstała drukarka 3D budzi ogromne zainteresowanie wśród wszystkich uczniów szkoły. Co więcej, młodzi konstruktorzy zdobyli wielkie uznanie wśród nauczycieli z 4 technicznych szkół europejskich, którzy na początku grudnia gościli w naszej szkole w ramach spotkania projektowego programu Erasmus+.

Drugim projektem realizowanym podczas XII edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych był projekt „Matematyka dla technika”. Był on skierowany do uczniów ZSEiL chcących kreatywnie rozwijać swoje pasje matematyczne. W ramach tego projektu odbywały się warsztaty, konkursy i prezentacje. Uroczysta gala była doskonałą okazja do nagrodzenia zwycięzców konkursu matematycznego oraz wyróżnienia najbardziej zaangażowanych w warsztaty czwartoklasistów.

Dziękujemy wszystkim uczniom i zapraszamy do współpracy podczas kolejnych edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych.

Koordynatorzy projektów:

Anna Sułek : „Matematyka dla technika”

Mateusz Kozłowski : „Zajączek w 3D”