Inauguracja projektu “New Paths in Math”

Od listopada bieżącego roku do listopada 2019 będziemy realizować w naszej szkole nowy projekt programu Erasmus+ “ New Paths in Math – innovative methods in math for engineering students” .

Pierwszym ważnym wydarzeniem było międzynarodowe spotkanie koordynatorów i nauczycieli z 5 europejskich szkół biorących udział w tym projekcie. Nasza szkoła, jako główny koordynator projektu miała przyjemność przez trzy grudniowe dni gościć nauczycieli z Bułgarii, Cypru, Włoch i Portugalii.

Ponieważ termin spotkania zbiegł się z Dniami Technika nasi projektowi partnerzy mieli okazję zobaczyć nie tylko codzienne życie naszej szkoły ale również ciekawe projekty i wydarzenia. Bez wątpienia największą atrakcją było dla nich spotkanie z młodymi konstruktorami drukarki 3D oraz udział konkursie literackim „Czytamy wesele”. Inscenizacje wybranych scen dramatu Wyspiańskiego oraz kostiumy naszych młodych aktorów zrobiły ogromne wrażenie na europejskich nauczycielach. Uczniowie klasy 2A i 3A pokazali naszym gościom najważniejsze miejsca warszawskiej Starówki i wspólnie z panią profesor Elżbietą Dziarską przybliżyli historię naszego miasta.

W trakcie spotkania zostały podjęte najważniejsze decyzje odnośnie mobilności uczniów, omówiliśmy aspekty finansowe projektu i ustaliliśmy ostateczny terminarz najważniejszych wydarzeń. Zostały również podsumowane szkolne konkursy na logo projektu. Ostatecznie wygrał projekt wykonany w cypryjskiej szkole ale prace naszych uczniów również zostały wysoko ocenione. Na koniec bardzo efektywnego i pracowitego spotkania wszyscy partnerzy projektu otrzymali pamiątkowe zające wydrukowane przez uczniów z klasy 2A na skonstruowanej drukarce 3D.

Wszystkim uczniom zaangażowany w przygotowanie tego spotkania serdecznie dziękujemy i zapraszamy kolejnych chętnych do dalszej współpracy. W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z wicedyrektor Anną Sułek oraz nauczycielami z grupy projektowej: panią Elżbieta Dziarską i panami: Mateuszem Kozłowskim i Dariuszem Rudzkim.

Koordynator projektu Anna Sułek