21.06.2017

WYCIECZKA DO ASO TOYOTA ŻERAŃ

W dniu 13 czerwiec a 2017 roku ,dzięki uprzejmości pana Adama Nowaka-doradcy serwisowego TOYOTA ŻERAŃ, klasa 1a (technik elektronik) z nauczycielem M1 p. Barbara Mierzecką i wychowawca klasy ,wybrała się na wycieczkę do Autoryzowanej Stacji Obsługi TOYOTA ŻERAŃ.

Celem wyprawy było zapoznanie się uczniów-przyszłych techników elektroników z pracą na tym stanowisku w praktyce.

Pan Piotr Wyszyński –technik elektronik, absolwent naszej szkoły , pokazał uczniom na czym polega praca serwisanta współczesnych samochodów na przykładzie Toyoty Auris HYBRYD i Toyoty CH-R HYBRYD.

Omówił dokładnie na czym polega technologia hybrydowa i diagnozowanie usterek w samochodach.

Podkreślił, że bardzo ważna w pracy technika elektronika jest podbudowa teoretyczna „bez prawa Ohma i Krchhoffa ani rusz…”oraz ciągłe dokształcanie się. Obecna praca serwisanta to przede wszystkim biegła znajomość obsługi komputera, oscyloskopu i multimetru.