7.01.2017

SZLACHETNA PACZKA W ZSEiL

W Zespole Szkół Elektronicznych i Licealnych w dniach od 7.11. do 2.12.2016 r. odbyła się zbiórka żywności, środków czystości i pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna paczka’’. Dzięki ofiarności uczniów oraz nauczycieli uzbierano kwotę 1630 zł, która w całości została wpłacona na konto Rady Rodziców. Celem akcji było przygotowanie szlachetnej paczki dla rodziny wybranej ze strony internetowej organizatorów ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna paczka’’. Za kwotę 900 zł zakupiono panele podłogowe, piankę pod panele, listwy przypodłogowe, dwa chodniki podłogowe, kołdrę ,ręczniki, środki czystości. Rodzina otrzymała także 6 paczek z żywnością długoterminową, środkami czystości oraz odzieżą. W akcję zaangażowało się 19 klas z wychowawcami oraz indywidualni uczniowie i nauczyciele. Dzięki zaangażowaniu pani .Ewy Warpas oraz jej przyjaciół udało się także zakupić dla rodziny objętej akcją półtorej tony węgla. Na koncie Rady rodziców pozostało 730 zł. Uczniowie klas trzecich oraz czwartych pozalekcjami w wolnym czasie 10.12.2016 r. wraz z opiekunką p. E. Warpas pomagali jako wolontariusze w magazynie zewnętrznym hali Expo ,,Szlachetnej paczki’’ w sortowaniu i układaniu paczek. Za ogromne zaangażowanie i szlachetność serca pragniemy wszystkim złożyć gorące podziękowania.

Koordynatorki akcji
Irmina Kołak oraz Ewa Warpas