GODŁO POLSKI

AKTUALNOŚCI

Archiwum

7.01.2017

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Pani Teresa zaraz na początku naszej wizyty powiedziała, że do końca w tę Szlachetną Paczkę to nie wierzyła. Wspomniała, że w listopadzie, gdy przyszłyśmy opowiedzieć o idei projektu i uzyskać jej zgodę na udział, nie sądziła, iż uda jej się otrzymać taką pomoc. I kiedy nas zobaczyła jak wnosimy te wszystkie paczki to brakowało jej słów. Rozpakowywanie paczek poprzedziło przeczytanie pocztówki z życzeniami od Państwa oraz bardzo ciepłymi słowami, które miały na celu docenienie bohaterskiej postawy rodziny. Te ciepłe słowa czytała pani Teresa z ogromnym wzruszeniem i łzami w oczach. Przy rozpakowywaniu poszczególnych paczek z ust nie schodził jej uśmiech. Paczka zawierała wszystkie wskazane potrzeby, a nawet i inne prezenty, które nie zostały wymienione. Pani Teresie ogromnie spodobała się kolorystyka chodników i panele. Już się zastanawia jak je ułożyć i kogo poprosić o pomoc w tym zakresie. Pani Teresa ogromnie cieszy się z otrzymanego węgla, gdyż na ten cel musiałaby zaciągać kredyt. Dużą radość sprawiły pani Teresie kurtka i gruby szalik, o których marzyła. Zaraz po rozpakowaniu przymierzyła je i bardzo jej się spodobały. Ucieszyła się z dodatkowego wiosennego płaszczyka (o który przecież nie prosiła) i lekkiej apaszki w kolorze palonej cegły, której kolor wspólnie uznałyśmy za bardzo twarzowy.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

Ze swojej strony chciałabym podziękować za owocną współpracę oraz pomoc okazaną rodzinie. Dzięki Państwa zaangażowaniu możliwe było wsparcie rodziny, która znalazła się w tak trudnej sytuacji. Uważam, iż Państwa postawa pokazuje, iż można czasem dokonać rzeczy, które wydawały się niemożliwe. Niech szczególnym podziękowaniem będzie dla Państwa uśmiech na ustach Pani Teresy oraz radość jaką Państwo sprawili rodzinie. W związku ze zbliżającymi się świętami chciałabym złożyć wszystkim Państwu najserdeczniejsze życzenia: Magicznych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych miłości oraz wejścia w Nowy Rok z uśmiechem i sercem otwartym na innych.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Pani Teresa w podziękowaniu za paczkę napisała list, w którym bardzo mocno dziękuje za otrzymaną pomoc i dobre serce. Jest wdzięczna i cieszy się ze Szlachetnej Paczki. Trudno jest jej wyrazić to słowami. Dziękuje również za pięknie napisane życzenia od darczyńcy i odnosi się do nich wskazując, iż w działaniu darczyńcy zauważa bohaterską postawę względem swojej rodziny. Pani Teresa składa życzenia radosnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Wolontariuszka
Szlachetnej Paczki

 

MENU PODMIOTOWE

MENU PRZEDMIOTOWE

INFORMACJE INNE

OGŁOSZENIA